ШУКАЙ!

Ланцюговий міст / Chain Bridge

ШУКАЙ!

Ланцюговий міст / Chain Bridge

Ланцюговий міст
Ця скульптура присвячена "Миколаївському" ланцюговому мосту – першому (принаймні з часів Київської Русі) постійному мосту між Києвом та лівобережним передмістям. Міст був зведений 1853 р. англійським інженером Чарльзом Віньолем за наказом імператора Миколи I. Балки дерев'яного мостового полотна кріпились до важких чавунних ланцюгів, що були протягнуті крізь арки моста по всій його довжині. Міст надійно зв'язав Київ з Лівобережжям, у тому числі в період льодоходу та паводків, коли був єдиним шляхом, що дозволяв дістатися на протилежний берег Дніпра. Споруда проіснувала до 1920 року, коли була зруйнована під час громадянської війни.

Упродовж всієї історії Києва перетин Дніпра — а ширина річки в районі міста сягає більше кілометра – був великою проблемою. Зимою її вирішував міцний лід. Улітку містяни обходились перевозами, а вояки з Київської фортеці - дерев'яним Наводницьким мостом, що його побудували за наказом Петра I. Під час повеней міст розбирали, і місто залишалось відірваним від Лівого берега, доки вода не спаде.

Нарешті 1853 р. в Києві постав збудований англійським інженером Чарльзом Віньолем монументальний кам'яний Ланцюговий міст. Споруда стала справжнім дивом техніки свого часу. На той момент це був єдиний в світі шестипролітний міст, тому через рік після відкриття зменшена точна срібна копія Ланцюгового моста була виставлена на Всесвітній виставці в Лондоні.

З розвитком пароплавства на Дніпрі центральну частину моста зробили розвідною, щоб пропускати великі судна. А в 1911 році через міст пройшов маршрут бензотрамвая - від Поштової площі через Микільську слободку і аж до Броварів, на радість київським дачникам.

В 1920 році, під час Громадянської війни, один з прольотів моста був підірваний. Згодом за проектом Євгена Патона був побудований новий міст на старих опорах. У 1941 році при відході з Києва радянських військ цей міст також був зруйнований, а в 1965 році трохи північніше з'явився міст Метро.

В наші часи за низької води з моста Метро інколи видно темні камені – то виступають з-під води опори старого Ланцюгового мосту.
Прикмета
Мене потри — свій берег обери.
Шукай бронзову скульптурку ланцюгового мосту біля IQ бізнес-центру за адресою: вул. Болсуновська, 13-15

Look for a bronze Chain Bridge: Bolsunovska Street, 13-15, near IQ Business Center

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
 • Юлія Бевзенко
  Yulia Bevzenko
  Менеджер Києва
  Manager of Kyiv
 • IQ бізнес-центр
  IQ Business Center
  Бізнес-центр класу А+
  Class A+ office space
 • Ольга Колесник
  Olga Kolesnyk
  Скульптор
  Sculptor
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.