ШУКАЙ!

Київська плінфа
Plinth brick

UA
EN
Київська плінфа
Ця скульптура присвячена плінфі – старовинній цеглі, з якої вироблені всі споруди, які дійшли до нас з часів Київської Русі. Рецепт її створення прийшов до нас з Візантії, та кожна будівельна артіль мала власні секрети її виготовлення. Мініскульптуру роботи скульптора Сергія Галенка, яка зображую давньоруську кладку, встановлено на вежі житлового комплексу "Подол Градъ", за адресою вул. Дегтярна, 6 .

Урочисті Золоті ворота у гомінкому сквері біля метро; мури Святої Софії Київської, з її мозаїками і фресками... У величній тиші храму можна обережно торкнутися прохолодних могутніх стін і впустити до свого серця віковічну молитовну силу, що ллється згори золотим сяйвом. Це – магія! Й вона – усюди. Сягає відлунням від фундаменту Десятинної церкви (Успіння Пресвятої Богородиці) – першої кам'яної церкви Київської Русі часів Володимира Великого. Приховується в унікальних археологічних знахідках, що пошепки переповідають дослідникам спогади сивої давнини.

Та ж магія – і в церкві Спаса на Берестові, що розташована поблизу Києво-Печерської лаври. Побудована, ймовірно, на межі XI–XII століття коштом Володимира Мономаха, вона тривалий час була місцем поховання князівського роду; стійко переживала злети і падіння, руйнації й відновлення. Та, на щастя, не зазнала забуття. Тепер, як і Софія, вона є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО – дорогоцінний діамант в культурі людства.

Усі ці старожитності єднає спільна особливість – будівельний матеріал плінфа (з грецької – плита). Це міцні, широкі і пласкі цеглини, які від X до XIII століття повсюдно застосовувалися у Київській Русі при зведенні князівських палаців та у храмовому зодчестві. Добре розвинуте того часу різноманітне ремісництво забезпечило високоякісний процес виробництва плинфи. Відбувалося це так: спочатку набивали глиною дерев'яну форму (раму). Зайву глину зрізали дерев'яним ножем. Потім обпалювали у спеціальних печах, висушували впродовж двох тижнів, і – плінфа готова!
Plinth brick
Plinth brick (from Greek Πλίνθος – 'tile, brick, squared stone') – wide and flat baked brick which is the main building material in the Byzantine architectureand in the Ukrainian art of temple building throughout the Xth-XIIIthcenturies. Zoloti Vorota and St. Sophia Cathedral were built of plinth brick.
легенда
Плінфи доторкнешся – житлом обзаведешся.
Rub me and you will have a new apartment.
Шукай бронзову міні-скульптурку київської плінфи за адресою: вулиця Дегтярна, 6, Воздвиженка.
Шукайте вежу в кінці вулиці Дегтярної.

Look for a bronze mini-sculpture of Kyiv Brick
at 6 Degtyarna St.,Vozdvizhenka.
Над скульптуркою працювали:
The sculpture was made by:
Юлія Бевзенко
Yulia Bevzenko
Менеджер Києва
Manager of Kyiv
Українська державна будівельна корпорація «Укрбуд»

Ukrainian State Construction Corporation «Ukrbud»

«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.