ШУКАЙ!

Київське сухе варення
Kyiv candied fruit

Київське сухе варення
Ця скульптура присвячена традиційним київським ласощам, рецепт яких тривалий час вважався забутим, але зараз він відроджений, і туристи радо купують солодкий сувенір на згадку про наше місто. Мініскульптуру встановлено на стіні кафе "Druzi cafe" у затишному дворику за адресою Андріївський узвіз, 2д.

За легендою, рецепт фруктових цукатів, які згодом назовуть "сухим київським варенням", привіз до нашого міста французький кондитер Баль'ї в середині XVII ст., коли до Києва завітала цариця Катерина II. Була зима, і Баль'ї нібито впав, зламав ногу і пролежав, нудьгуючи, декілька місяців. За цей час він і вигадав рецепт того самого варення, і подарував його родині подільських купців Балабух, яка дбала про кондитера весь час, поки той хворів.

Насправді традиція виготовлення сиропів, варення і цукатів існувала в Києві з давніх-давен. Ще в 1386 році солодощі з Києва надсилали на весільні заходи литовського князя Ягайла.

Виготовлення «Сухого варення» - прозорих скибочок фруктів, багаторазово уварених в цукровому сиропі, підсушених і обкатаних в подрібненому цукрі або в цукровій пудрі, було покладено на промислову основу в кінці XVIII - на початку XIX століть.

Після смерті засновника фірми «Київське сухе варення» Семена Балабухи з численних спадкоємців — восьми синів і семи дочок - тільки двоє синів стали продовжувачами кондитерських традицій.

Старший спадкоємець "солодкого бізнесу" Микола Семенович Балабуха (1800-1887 рр.) прагнув нарощувати виробничі потужності і в 1834 році купив садибу з великим садом і двома нежитловими будинками на Подолі (нині вулиця Сагайдачного 27, 27-б). Там він і облаштував цехи для виробництва «сухого варення».

Згодом "Київське сухе варення" набуло шаленої популярності. Його доставляли навіть до імператорського столу в Санкт-Петербург.

Але за часів громадянської війни Балабухи покинули місто, і рецепт сухого варення був втрачений. Нарешті в 2014 році в Києві знову з'явились виробники сухого варення, які не тільки відновили старий рецепт, але й додали йому нових рис. Тепер можна поласувати цукатами не тільки з фруктів, але й з овочів.
легенда
Потреш мене – і взимку не будеш хворіти.
Rub me and you will not get sick in winter.
Шукай бронзову міні-скульптурку
київського сухого варення в Києві
біля Druzi cafe та Dream Hostel за адресою: Андріївський узвіз, 2д

Look for a bronze mini-sculpture
of Kyiv Candied Fruit in Kyiv,
near Druzi cafe and Dream Hostel
at 2d Andriyivsky Uzviz St.
Над скульптуркою працювали:
The sculpture was made by:
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.