ШУКАЙ!

Київське сухе варення
Kyiv candied fruit

UA
EN
Київське сухе варення
Ця скульптура присвячена традиційним київським ласощам, рецепт яких тривалий час вважався забутим, але зараз він відроджений, і туристи радо купують солодкий сувенір на згадку про наше місто. Мініскульптуру встановлено на стіні кафе "Druzi cafe" у затишному дворику за адресою Андріївський узвіз, 2д.

За легендою, рецепт фруктових цукатів, які згодом назовуть "сухим київським варенням", привіз до нашого міста французький кондитер Баль'ї в середині XVII ст., коли до Києва завітала цариця Катерина II. Була зима, і Баль'ї нібито впав, зламав ногу і пролежав, нудьгуючи, декілька місяців. За цей час він і вигадав рецепт того самого варення, і подарував його родині подільських купців Балабух, яка дбала про кондитера весь час, поки той хворів.

Насправді традиція виготовлення сиропів, варення і цукатів існувала в Києві з давніх-давен. Ще в 1386 році солодощі з Києва надсилали на весільні заходи литовського князя Ягайла.

Виготовлення «Сухого варення» - прозорих скибочок фруктів, багаторазово уварених в цукровому сиропі, підсушених і обкатаних в подрібненому цукрі або в цукровій пудрі, було покладено на промислову основу в кінці XVIII - на початку XIX століть.

Після смерті засновника фірми «Київське сухе варення» Семена Балабухи з численних спадкоємців — восьми синів і семи дочок - тільки двоє синів стали продовжувачами кондитерських традицій.

Старший спадкоємець "солодкого бізнесу" Микола Семенович Балабуха (1800-1887 рр.) прагнув нарощувати виробничі потужності і в 1834 році купив садибу з великим садом і двома нежитловими будинками на Подолі (нині вулиця Сагайдачного 27, 27-б). Там він і облаштував цехи для виробництва «сухого варення».

Згодом "Київське сухе варення" набуло шаленої популярності. Його доставляли навіть до імператорського столу в Санкт-Петербург.

Але за часів громадянської війни Балабухи покинули місто, і рецепт сухого варення був втрачений. Нарешті в 2014 році в Києві знову з'явились виробники сухого варення, які не тільки відновили старий рецепт, але й додали йому нових рис. Тепер можна поласувати цукатами не тільки з фруктів, але й з овочів.
The tradition of making syrups, marmalades and candied fruit has existed in Kyiv for a long time
As far back as 1386 the sweet treats from Kyiv were delivered to the wedding events of the Lithuanian Grand Duke Jogaila.

Production of the "candied fruit" - translucent slices of fruit boiled in sugar syrup, dried off and later on rolled in fine sugar or confectioners' sugar - was put on the industrial basis in Kyiv at the end of the XVIIIth - beginning of the XIXth centuries.

After the death of Semen Balabukha, the founder of Kyiv candied fruit, from his numerous legatees who, by the way, accounted for eight suns and seven daughters, only two of the suns became successors of Kyiv confectionary traditions.

The first legatee of the sweet business, Mykola Balabukha (1800-1887) strived to drive up the production and in 1834 he bought a manor house with a big garden and two non-residential buildings in Podil area, at present 27/ 27-б, Sahaidachnoho Vulytsia.

At that place he set up a workshop for Kyiv candied fruit.
легенда
Потреш мене – і взимку не будеш хворіти.
Rub me and you will not get sick in winter.
Шукай бронзову міні-скульптурку
київського сухого варення в Києві
біля Druzi cafe та Dream Hostel за адресою: Андріївський узвіз, 2д

Look for a bronze mini-sculpture
of Kyiv Candied Fruit in Kyiv,
near Druzi cafe and Dream Hostel
at 2d Andriyivsky Uzviz St.
Над скульптуркою працювали:
The sculpture was made by:
Юлія Бевзенко
Yulia Bevzenko
Менеджер Києва
Manager of Kyiv
Dream House Hostel
Dream House Hostel
Марко Галенко
Marko Galenko
Скульптор
Sculptor
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.