ШУКАЙ!

Київський слоник
Kyiv Elephant

Київський слоник
Ця скульптура присвячена фонтану "Слон", який довгий час прикрашав один з пагорбів Хрещатого парку. Мініскульптура встановлена під куполом ТЦ "Глобус" на Майдані Незалежності, біля входу в ресторан "Остання барикада".

У 1930-ті роки в Хрещатому парку, що за царських часів звався Купецьким садом. За радянських часів парк отримав назву Піонерського, і в ньому почалась активна реконструкція — парк мав виглядати як "великий палац піонерів просто неба". Так в ньому з'явились численні павільйони, де взимку мали працювати дитячі секції, статуї піонерів, а також численні водяні басейни і фонтани. Автором фонтанів став скульптор Михайло Фролов, тоді ще студент. Центральним фонтаном на схилах міста став «Слон», який розміщувався поруч з колишньою літньою будівлею Купецького клубу.

За однією з версій, скульптор, створюючи київського "Слона", надихався романом Віктора Гюго "Знедолені", один з героїв якого, малий безхатченко Гаврош з товаришами, ховається на ніч всередині велетенської статуї слона, що існувала в той час в Парижі.

З хобота Слона бив шестиметровий струмінь води. Ефект доповнювали зустрічні потоки вздовж бортика. Фонтан одразу полюбився і дітям, і батькам. Конструкція виявилася досить стійкою, фонтан став одним з небагатьох, які пережили бомбардування Другої світової і після війни став символом міста, яке вистояло, символом відродження. Фонтан любили зображувати на післявоєнних листівках та знімати у фільмах.

Після закінчення війни (в 50-60-тих роках) компанію фонтану в парку складали стереокінотеатр «Дніпро» (зараз на цьому місці Київський Ляльковий театр), огороджений зеленим парканом круглий танцювальний майданчик, який міські стиляги прозвали «Жабою», з живим оркестром, та назване на честь фонтана популярне в ті часи літнє кафе «Слоник» (біля оглядового майданчика, звідки відкривався вид на Поділ). Взимку публіка танцювала в критому опалюваному приміщенні «Червона троянда».

Фонтан «Слон» простояв у парку до 1970-х років. Цю скульптуру ми присвячуємо відродженнню Києва та дитинству наших бабусів та дідусів.
легенда
Потри мене – і повернешся в дитинство.
Rub me and you will return to your childhood.
Шукай бронзову міні-скульптурку
київського слона за адресою:
Майдан Незалежності, 1, ТЦ GLOBUS 1, вхід зі сторони Лядських воріт, у скляному куполі.

Look for a bronze mini-sculpture of the Kyiv Elephant near the shopping center GLOBUS 1 at
Maidan Nezalezhnosti, 1 (enter is near Lyads'ki vorota).
Над скульптуркою працювали:
The sculpture was made by:

«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.