ШУКАЙ!

Літера Ї / Letter "Ї"

ШУКАЙ!

Літера Ї / Letter "Ї"

Літера Ї
Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова «Київ» та «Україна». Вона присвячена літері «Ї».

Літера «Ї» є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов'янських абетках.

Тринадцята літера українського алфавіту віддавна стала чимось більшим, ніж мовна одиниця.

Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об'єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти.

Меценатом скульптури стала родина Островських – Олег, Єва та Соломія, – яка до Міжнародного дня писемності (8 вересня) дарує містянам такий важливий символ.

Скульптурка розміщена у місці, тісно пов'язаному з українськістю, філологією та плеканням слова, – на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14) – легендарного закладу, з якого вийшла ціла плеяда відомих українських письменників і громадських діячів.

Це 41-ша скульптурка нашого проєкту, і вона доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі Університету.

У цій особливій мініскульптурці закарбувався й університетський дух незламності: Київський національний університет імені Тараса Шевченка не раз зазнавав руйнацій від російських ракетних обстрілів, проте відновлюється щоразу завдяки своїй спільноті, друзям та партнерам.

До елементів скульптурки нашої літери «Ї» ми долучили скалки вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року і вже не підлягають відновленню.

Тепер ці шматочки кольорового скла отримали нове життя.
Це справжній символ незнищенності української освіти, науки, культури та українського слова як такого.

Прочитати про літеру Ї від Ukraïner
Прикмета
Мене потри — мову збережи

Rub me to save the Ukrainian language
Шукай бронзову скульптурку на лівій колоні Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14


Look for the bronze mini-sculpture on the left column of the Institute of Philology of Taras Shevchenko National University of Kyiv, at Taras Shevchenko Boulevard, 14.

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.