ШУКАЙ!

Родина Ґалаґанів / The Halahans

ШУКАЙ!

Родина Ґалаґанів / The Halahans

Родина Ґалаґанів
Це скульптура присвячується родині київських меценатів і громадських діячів, родині Ґалаґанів.

Ґалаґани - український старшинсько-дворянський рід відомий з другої половини 17 століття. У 19 столітті Ґалаґани залишалася серед числа заможних і впливових землевласників. Однак у 1869 році сім'ю Григорія і Катерини Ґалаґанів спіткало лихо. Під час подорожі до родинного маєтку на Чернігівщині Павло Ґалаґан, їхній 15-річний син, застудився. Упродовж кількох днів хвороба швидко прогресувала, поруч не було досвідченого лікаря. Наприкінці квітня 1869 року юнак помер. Ця подія стала сімейним горем. Родина вирішила зберегти пам'ять про сина.

Після раптової смерті Павла Ґалаґана подружжя вирішило заснувати приватний середній навчальний заклад для талановитої молоді. У пам'ять про сина його назвали - Колегія Павла Ґалаґана. Бюрократична тяганина, узгодження всіх деталей забрали близько двох років. Тільки у 1871 році Григорій Ґалаґан з дружиною передав Колегії будинок на вулиці Фундуклеївській вартістю 40 тисяч рублів. На замовлення Григорія Ґалаґана архітектор Олександр Шіле перебудував приміщення для потреб навчального закладу. Також Ґалаґан купив сусідню садибу за 35 тисяч рублів, щоб Колегія мала достатньо простору. Для того, щоб навчальний заклад міг стабільно функціонувати родина меценатів також пожертвувала на утримання Колегії свої родові маєтки у Полтавській та Чернігівській губерніях, загальна вартість майна становила 275 тисяч рублів, а щорічний прибуток перевищував 12 тисяч. Цього було досить для запуску навчального процесу.

Колегія відкрилася як закритий приватний навчальний заклад для талановитої молоді, яка готувалася до вступу в університет. За своєю організацією Колегія була подібна до британських коледжів. Тобто вихованці мали повний пансіон для глибокого занурення у навчальний процес. У штаті закладу були спеціальні тьютори-наставники, які допомагали юнакам у навчанні. По суті, молоді люди навчалися, жили і відпочивали в Колегії. Кількість вихованців була невеликою тільки 70 осіб, 30 з них навчалися безкоштовно, інші платили. У навчальному процесі застосовувалися різні інноваційні методи, які сприяли якісній підготовці молоді у сфері гуманітарних наук. Колегія підготувала цілу плеяду видатних науковців.

Колегія не отримувала державного фінансування. Головні витрати взяла на себе родина засновників навчального закладу. За перші 25 років роботи Колегії її утримання коштувало понад 1 мільйон рублів. Діяльність закладу була можлива тільки завдяки меценатам.

Скульптура знаходиться за адресою: вулиця Богдана Хмельницького 11. Саме у цій будівлі розташовувалася Колегія Павла Ґалаґана. Сьогодні тут міститься Національний музей літератури України, де можна побачити справжню бібліотеку колегії.
Шукай бронзову скульптурку на фасаді будинку за адресою: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11.

Look for a bronze sculpture at 11 Bohdana Khmelnytskoho Street.

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.