ШУКАЙ!

Серце Києва /
The heart of Kyiv

ШУКАЙ!

Серце Києва /
The heart of Kyiv

Микола Амосов. «Staying alive»
Ця скульптура присвячується видатному хірургу, вченому-винахіднику, письменнику, киянину Миколі Амосову.

Більше як 50 років Микола Амосов працював лікарем-хірургом. Він пройшов всю Другу світову війну як головний хірург польового госпіталя і провів кілька тисяч операцій. Згодом взявся за операції на легенях, а опісля перейшов у кардіологію. З середини 1950-х Амосов першим в Україні почав лікування хвороб серця хірургічним методом. Микола Амосов оперував до 80 років і за свою довгу лікарську кар'єру здійснив більше 10 тисяч операцій.

Як лікар-практик Амосов постійно відчував нестачу потрібного обладнання. Тому самостійно взявся за розробку медичної апаратури. У цьому йому допомогла інженерна освіта, яку він здобував паралельно з медичною. Наприкінці 1950-х Амосов сконструював апарат штучного кровообігу і почав проводити успішні операції на своєму обладнанні. У 1960-х видатний хірург провів унікальні операції з протезування клапана серця і одним з перших у світовій практиці запровадив оригінальні антитромботичні клапани серця. Всього Микола Амосов сконструював більше 20 медичних приладів.

Але тільки цим він не обмежився, у середині 1960-х років паралельно з медициною Амосов захопився кібернетикою. Він взяв участь у проекті з розробки штучного інтелекту та очолив відділ в інституті кібернетики. Амосов автор декількох десятків оригінальних наукових праць.

Також відзначився Микола Амосов і на літературній ниві. У 1960-х вийшла його перша повість «Мысли и сердце», в якій він поділився з читачами своїми переживаннями після невдалої операції. Згодом цю повість переклали на понад 30 європейських мов. Проза Амосова ⎼ це унікальний лаконічний стиль, чіткий виклад думок і глибокі роздуми.

Пізніше вийшли друком ще декілька книжок Амосова: «ППГ-2266 Записки полевого хирурга», «Здоровье и счастье ребенка», «Книга о счастье и несчастьях», «Разум, человек, общество, будущее», «Моя система здоровья». Завдяки своїм книжкам Амосов здобув літературну славу і популярність. Приміром, тільки одна його книжка «Раздумья о здоровье» мала загальний тираж більш як 7 мільйонів примірників.

Видатний хірург об'єднав довкола себе кращих українських кардіологів і виховав цілу плеяду талановитих учнів.

Скульптура «Серце» знаходиться за адресами:
  • вул. Богдана Хмельницького 42 (за цією адресою впродовж 1971-2002 проживав Микола Амосов);
  • вул. М. Амосова, 6 (Національний інститут серцево-судинної хірургії М. Амосова, який заснував і в якому тривалий час працював видатний хірург).

Пісня групи Bee Gees – Stayin 'Alive допомагає в навчанні і проведенні серцево-легеневої реанімації. Її ритм в 103 удари на хвилину є практично ідеальним для грудної клітки при непрямому масажі серця.

Ця ідея належить Девіду Метлоку (David Matlock), лікарю кампусу школи Пеорія в штаті Іллінойс. Він зазначив, що багато людей не наважуються в критичній ситуації почати непрямий масаж серця і основною причиною стає невпевненість в правильності ритму натискань на грудну клітку потерпілого.

Проводячи дослідження, Метлок запропонував 15 студентам і лікарям виконати непрямий масаж серця на манекені під час прослуховування Stayin 'Alive, причому виконувати натискання з частотою ритм-секції пісні.

Через п'ять тижнів добровольці знову провели манекену масаж серця, але на цей раз відтворюючи мелодію подумки. У першій частині експерименту середня частота натискань склала 109 в хвилину, в другій – 113. Хоча це трохи перевищує рекомендований ритм, більше число натиснень при проведенні СЛР (серцево-легеневої реанімації) краще, ніж менше.

Джерело: FAST Перша допомога і спецпідготовка
легенда
Натисни на мене – і відчуєш серцебиття.
Шукай бронзову скульптурку в Києві за адресами:
  • вул. Богдана Хмельницького, 42;
  • вул. М. Амосова, 6 (Національний інститут серцево-судинної хірургії М. Амосова).

Look for a bronze sculpture at:
  • 42 Bohdana Khmelnytskoho Street;
  • 6 Amosova Street (Amosov National Institute of Cardiovascular Surgery).

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
  • Юлія Бевзенко
    Yulia Bevzenko
    Менеджер Києва
    Manager of Kyiv
  • Інститут вертебрології та реабілітації
    Інститут вертебрології та реабілітації
    Institute of vertebrology and rehabilitation
  • Юрій Білявський
    Yurii Biliavskii
    Скульптор
    Sculptor
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.