ШУКАЙ!

Гелікоптер Сікорського / Sikorskiy Helicopter

Гелікоптер Сікорського / Sikorskiy's Helicopter
Ця скульптура присвячена геніальному авіаконструктору Ігорю Сікорському, чиє дитинство та юність пройшли в Києві. Трохи дивна на сучасний погляд конструкція, яка відображає в мініатюрі перший розроблений Сікорським гелікоптер, встановлена біля входу в готель "Radisson" на вулиці Ярославів Вал, неподалік від садиби, де мешкала родина майбутнього інженера.

Дитинство Ігоря Сікорського пройшло у садибі на Ярославовому Валу. Рідні підтримували інтерес хлопчика до техніки та заохочували його навчатися. Малюнки Леонардо да Вінчі формували його допитливість. Закінчивши елітну Першу Київську гімназію, він деякий час шукає своє покликання, і нарешті знаходить його в техніці — спочатку навчається в паризькій технічній школі Дювигнау де Ланно, а невдовзі повертається до Києва, щоб стати студентом Політехнічного інституту, в якому з 1905 року існує "Повітроплавальна секція", заснована професором М. Артемьєвим, учнем М, Жуковського.

Унікальне обдарування та глибокі знання, дослідницький розум і практичні навички надали щедрих плодів: захопливий мрійник у 20-річному віці власноруч створює гелікоптер.

На шляху стрімкого професійного вдосконалення Сікорський сам випробує сконструйовані ним аероплани й особисто здійснює експериментальні польоти з пасажирами. За сконструйовані ним чотиримоторний літак «Руський витязь», літак-велетень «Ілля Муромець» та інші розробки та авіаційні рекорди Сікорскький неодноразово отримує високі нагороди.

В страшному 1918 р. молодий інженер емігрує до Франції. Від 1919 він громадянин США, де невдовзі засновує компанію Sikorsky Aircraft. Згодом він стає автором трансатлантичного гідроплана, серійного гелікоптера та багатьох інших літальних апаратів, що забезпечили світовий прорив у галузі повітряного транспорту. Саме на гелікоптерах Сікорського вперше було здійснено переліт через Атлантику (1967) і, з дозаправленням у польоті, – через Тихий океан (1970).

Мінімодель першого гвинтокрила Сікорського, створена скульптором Юрієм Білявським, нагадує кожному з нас: мрії здійснюються!
Прикмета
Потри мене – і мрія прийде.
Rub me and you will find a dream.
Шукай бронзовий гелікоптер Сикорського на вулиця Ярославів Вал, 22, біля готелю Radisson Blu Hotel.

Look for a bronze Sikorskyi helicopter at 22 Yaroslaviv Val Street, near Radisson Blu Hotel.

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
 • Юлія Бевзенко
  Yulia Bevzenko
  Менеджер Києва
  Manager of Kyiv
 • Інститут вертебрології та реабілітації
  Інститут вертебрології та реабілітації
  Institute of vertebrology and rehabilitation
 • Юрій Білявський
  Yurii Biliavskii
  Скульптор
  Sculptor
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.