ШУКАЙ!

Давид Марголін / David Marholin

ШУКАЙ!

Давид Марголін / David Marholin

Давид Марголін
Ця скульптура присвячується київському меценату, купцю, підприємцю і громадському діячу Давиду Марголіну.

Бізнесмен народився не в Києві, до міста він переїхав у 1868 році, коли йому було трохи більше 20-ти. Свою кар'єру Давид Марголін розпочав з того, що загортав рибу і розкладав овочі на Єврейському базарі на Галицькій площі. За короткий час він став розсильним у фінансовій конторі, потім розпорядником у торговельній фірмі на Подолі, згодом Марголін очолив цю фірму. Через декілька років він став засновником одного з київських цегляних заводів. За цей час енергійний бізнесмен вивчив декілька іноземних мов і також зайнявся торгівлею модним одягом із Західної Європи.

Далі купець зайнявся транспортом. Спочатку Марголін розвивав київське пароплавство, а згодом став акціонером міського трамваю і навіть за власні кошти проклав колію до Кадетського корпусу, (нині Міністерство оборони). А потім подарував цю трамвайну лінію місту.

Сучасники стверджували, що Давид Марголін мав унікальну інтуїцію. Він вибирав ті сфери бізнесу, які рано чи пізно приносили чималий дохід. Так, поруч з усім іншим, комерсант інвестував кошти у міський водопровід і систему міського освітлення. Активно займався торгівлею нафтою і бензином. Але назвати його жадібним аж ніяк не можна. Давид Марголін був одним з найщедріших київських меценатів.

Перш за все бізнесмен-меценат підтримував різні освітні проєкти та ініціативи. Наприклад, на його кошти була збудована початкова школа для єврейської бідноти на Подолі. Він був членом Товариства поширення комерційної освіти в Києві та був одним з ініціаторів створення чоловічої та жіночої торгових шкіл. Також він був почесним попечителем Фундуклеївської жіночої гімназії і неодноразово жертвував кошти на сирітські притулки. Марголін безкоштовно надавав пароплави і трамваї для різних школярських екскурсій та культурних заходів.

У Києві жартували, що весь Труханів острів був його вотчиною, адже підприємець фактично самостійно підтримував інфраструктуру селища на острові. Приміром, Марголін утримував пароплавну пристань, майстерні і проспонсорував будівництво школи і церкви для потреб жителів Труханового острова. На жаль, під час Другої світової війни поселення було знищене.

У вирі революційних подій і громадянської війни родина Марголіних вирішила не випробовувати долю і емігрувала в Німеччину. Перед від'їздом Давид Марголін оптимістично заявив: "Через два тижні ми повернемося". Він помилився... Через декілька років, у 1925 році, після серцевого нападу, київський меценат помер. Помер далеко від Києва.

Скульптура знаходиться за адресою: вулиця Ольгинська 2/1. Саме в цій будівлі на початку 20 століття розташовувалася резиденція Давида Марголіна.
Шукай бронзову скульптурку на фасаді будинку за адресою: Київ, вул. Ольгинська, 2/1.

Look for a bronze sculpture at 2/1 Olhynska Street.

Над скульптуркою працювали: The sculpture was made by:
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.